Życzenia na odejście z pracy

Życzenia na odejście z pracy

Po przeważnie długim życiu zawodowym, w końcu został osiągnięty, długo oczekiwana emerytura. To, że jest to powód do świętowania, prawdopodobnie nie wchodzi w rachubę, a przy uroczystych okazjach takich jak to oczywiście zawierają gratulacje, w szczególności oświadczenia o wycofaniu się.

Od kiedy mówisz o emeryturze?

Emerytura, powszechna dziś w Niemczech i innych krajach europejskich, jest jednym z osiągnięć współczesności i jest ściśle związana z rozwojem gospodarczym i politycznym pod koniec XIX wieku. Wcześniej nie było emerytury według dzisiejszych warunków. Raczej zadania związane z pracą w ich fizycznej grawitacji przesuwały się powoli ze starszego na młodsze pokolenie. W związku z tym oświadczenia emerytalne pojawiły się dopiero w XX wieku. Oczywiście istniała już mądrość dotycząca starości, głównie z mniej lub bardziej ukrytą prośbą o to, by była nieco krótsza, ale nie bezpośrednio związana z okresem emerytury lub emerytury. Tak więc Friedrich von Schiller napisał:

„Pożegnanie z długą i ważną pracą jest zawsze bardziej smutne niż przyjemne.“

Schiller miał jednak na myśli zakończenie pracy, a nie całkowite zaniechanie pracy. Wilhelm Busch wyraził się w jednym z jego wersetów na temat znaczenia osoby w świecie pracy w jego znajomy sposób bezczelny i satyryczny:

„Zupełnie słusznie, ten świat nie jest ważny.
Nawet ty, który pojawia się osobiście,
nie są tak ważne
jak myśli twoja próżność. „

Ani dla Buscha, ani dla Schillera takie koncepcje, jak emerytura czy emerytura, nie miały takiej samej treści jak dla dzisiejszych współczesnych. W czasach Schillera emerytura była na przykład regularną wypłatą sługi podwładnemu z różnych powodów, ale zazwyczaj nie na podstawie wieku. W rzeczywistości, pierwszy zawarcie umowy renty jest znana od 14 wieku, została zapłacona w zamian za zapłatę kwoty głównej lub przeniesienia prawa własności gruntu przez całe życie emerytalny Jeżeli jednak dana osoba była zaskoczona zaklęciem emerytalnego swoich krewnych lub przyjaciół, to nie wiadomo.

Skąd pochodzi słowo „emerytura“?Dokładne źródło, z którego pochodzi słowo „emerytura“ lub dokument z pierwszą wzmianką o słowie, nie może być rozpoznany. Również w literaturze można znaleźć na związek słowa emeryturę jest niewiele, a jeśli, to pochodzi z 20 wieku, jednak jedno słowo może znaleźć resztę w ciągu wieków często stosuje się, nawet w połączeniu z innymi słowami, takich jak leżenie w łóżku, snu lub odpoczynku niedzielnego. Uderzenie jest tutaj, że w starszych kombinacjach słów „reszta“ jest prawie zawsze wymieniona jako drugie, a nie pierwsze słowo. Może to być wskazówką, że pochodzi emeryturę neologizm z nadejściem publicznego systemu emerytalnego pod koniec 19 lub na początku 20 wieku i jest synonimem emerytury lub statusu emerytalnego. Ponieważ od tego momentu reszta z towarzyszącego czasownika lub czasownika była mniej więcej rzeczownikiem lub rzeczownikiem, ponieważ spokój był symbolicznie zamierzoną treścią emeryta.

Jednym z możliwych wyprowadzenie może wynikać z tego słowa Ruhbank lub Ruhstein, gdzie są ławki z drewna lub kamienia, sporządzony od około 16 wieku do 19 sposobów wieku. Kamienie te służyły często chodzącym ludziom, którzy również dźwigali ciężary, by odpocząć. Ale siedzenia zostały zaprojektowane znacznie wyżej, aby ułatwić turystom wstanie z ładunków, które zwykle przypięte do pleców.

Tak jak można zdefiniować jako ciszy, spokoju i fizyki jako jednolity reszty ruchu, stan słowo w tej kombinacji systemu kastowego pochodzi jeden praktykowane przez Rzymian, porządek społeczny, który jest zazwyczaj dostarczane do podziału na klasy społeczne, w zależności od Status urodzenia każdej osoby, która zazwyczaj nawet z góry określiła wybór kariery. Tak jak kiedyś rycerze, chłopi lub parostwo, emerytura w XX wieku stała się symbolem emerytów i emerytów.

Dlaczego gratulujesz komuś, kto przechodzi na emeryturę?

Gratulacje dla osoby osiągającej wiek emerytalny lub emerytalny wynikają z kilku czynników.
Będzie czas być odwrócił się do początków systemu emerytalnego, który wszedł do użytku pod Bismarcka w Wilhelmine Imperium po raz pierwszy, że pogratulował emerytów miałby znacznie więcej przyjemności. W tym czasie emerytura nie była wypłacana do wieku 70 lat, a średnia długość życia wynosiła zaledwie 57 lat.

Emeryt przeżył już 13 lat dłużej niż się spodziewano i może spodziewać się jeszcze kilku beztroskich lat. Wystarczająco dużo, by wysłać mu gratulacje. Obydwaj mam nadzieję, że gratulujemy bardziej zdrowych lat, a także gratulujemy, że za Tobą jest tak długie i ciężko pracujące życie.

Dziś sytuacja jest podobna, a okoliczności dnia nie są już takie same jak dzisiejsze. Postęp techniczny humanizacji warunków pracy w krajach rozwiniętych, godziny pracy są znacznie krótsze i nie ma korzyści, takie jak prawo do urlopu lub świadczeń chorobowych, które były w dużej mierze nieznane wieku temu. Niemniej jednak, życie zawodowe w wieku trzydziestu, czterdziestu lub czterdziestu pięciu lat jest zawsze niezwykłym osiągnięciem, które zasługuje na uznanie. Osoba jest więc pierwszy pogratulował dodany z kolegami, powodem do gratulacji i powiedzeń mogą być emerytalny inny charakter. Nie zawsze za przemówieniami lub kartami, aby odejść szczerze dzieloną radość. Zazdrość odgrywa tak samo ważną rolę, jak raczej samolubna radość z pozbycia się twojego kolegi lub kolegi. Ale to nie musi koniecznie przyjść zaklęcia emerytalnego do odwołania, a następnie, oczywiście, w nieco satyryczny lub sarkastyczny tworzą la Wilhelm Busch.

[the_ad id=“787″]

Po tym wszystkim, aspirujące emerytów przyjęła teraz w wolnym życia, co pozwala, na przykład, podróży nieskrępowanej i nieograniczonej lub nawet przenieść się do cieplejszych klimatów. Hobby można teraz poświęcić o wiele więcej czasu i to przy dzisiejszej, znacznie wyższej średniej długości życia. Na przykład dzieci urodzone w Niemczech od 2010 roku mogą spodziewać się średniej długości życia około 80 lat. Prawdopodobnie zauważyłeś obliczanie długości życia odnosi się do wszystkich sytuacji, które również przedwczesnych zgonów z powodu choroby i wypadki są włączone, jak również długi wieku 90 lub 100 lat. W rezultacie, emeryt będzie miał o wiele więcej lat do korzystania i do kogo serdeczne oświadczenia emerytalne są odpowiednie.

Co mówią wypowiedzi na adres przejścia na emeryturę?

Szczególnie Przysłów emerytalny nie dzieli się na ich przedmiot, jak inne gratulacje głównie w oparciu o treść, ale zawartość w zależności od wymaganej długości. Więc nie są krótkie i zwięzłe wypowiedzi emerytalne, które składają się tylko z wyrokiem lub linii, czy multilinii wiersze i wiersze z kilku wierszy i ostatecznie zakończona mowy na wcześniejszą emeryturę, co zazwyczaj ma indywidualny charakter i nie ogólność. W najprostszej wersji instrukcja wycofania może wyglądać mniej więcej tak:

„Życzymy wszystkiego najlepszego na zasłużoną emeryturę“.

W ten sposób krótko omawiane są zarówno przeszłe życie zawodowe (zasłużone), jak i przyszłe (emerytura). W większości wypowiedzi emerytalne, jest ona podobna do urodzin ludzi młodych lub w średnim wieku, ale świeci się raczej na przyszłość, ponieważ etap życia jest ponad i nowy, w dużej mierze nieznane zaczyna. Jak ten mały czterowierszowy wers nieznanego autora:

„Podnieśmy razem okulary
na naszym szczęśliwym życiu emerytalnym,
wszystkim emerytom energetycznym
ku naszej radosnej starości zaszczyt! „

Po raz kolejny jest to Wilhelm Busch, który przynosi go z jego wierszy do punktu i zarówno w aspekcie pracy z niespokojnego dziś popularne nie tylko wśród emerytów skierowana cel:

„Zbyt późno, wielu zdaje sobie sprawę
stracone cele życiowe:
Przyjemności, piękno i natura,
Zdrowie, podróże i kultura.
Tak więc, człowieku, bądź na czasie mądry!
Najwyższy czas! Podróżuj, podróżuj! „

Zasadniczo podjęcie przyszłości nie dostarcza wielu dowodów, jeśli emeryt nie poświęcił jej życia i nie ujawnił tego. W roku ubiegłym pracy byłby znacznie bardziej wydajne i tak można po prostu pracować kolegom z pełnym nabierania oczywiście jakieś kłopotliwe lub niewygodne problemy z przeszłości życia zawodowego są do wykluczenia z takim szczytny cel. Podobnie bliski związek zapewnia wystarczającą ilość materiału do stworzenia prawdziwie indywidualnego oświadczenia emerytalnego.

Kto potrzebuje jakich wyciągów emerytalnych?

Jak iw jakim gramatyczna forma nagroda emerytalny jest używany przez autora jest zawsze zależna od pozycji danej osoby lub grupy do pączkowania lub rencisty. Na przykład współpracujący koledzy pożegnają się ze współpracownikami, zależnie od charakteru wydziału. Przełożony zazwyczaj znajduje się na odległość i widzi w poważnym docenieniu wydajności pracy, najlepszy sposób na pożegnanie. Podobnie jak w firmie, w rodzinie zazwyczaj istnieje pewna hierarchia. Synowie, córki i wnuki jako pisarze wybiorą inną treść do osobistej emerytury niż żona lub rodzeństwo. Najlepszy przyjaciel znajdzie inne słowa, takie jak zwykły przyjacielski sąsiad.

Różne uczucia, takie jak ciepło, szacunek, szacunek i miłość, mogą być tu wyrażone i zwykle rozumiane i interpretowane odpowiednio przez emeryta, w zależności od osobistego związku. Komentarz wykonany w żartach do ewentualnie istniejącego „Macke” Emeryt, napisany przez właściwą osobę, więc może głębsza, pozytywne emocje wywołać być raczej bezosobowe powiedzonka emerytalne.

Czy są jakieś inne tradycje, gdy ktoś przechodzi na emeryturę?

Ponieważ emerytura lub emerytura nie istnieje w obecnej formie, tradycje tak naprawdę nie rozwinęły się w ciągu kilku dziesięcioleci. Jeśli istnieje jakaś długa tradycja na początku emerytury, to w rolnictwie starać się „iść do starej części“. Dziś jest równie synonimem emerytury, dawniej stare część była w gospodarstwach chłopskich zwykle mniejszy budynek mieszkalny, odnosząc się do poprzedniego, kiedy rolnik przekazał gospodarstwo synowi.

Co dziś jest zrobione szczęśliwie, należy przekazać emerytowi, z okazji przejścia na emeryturę, odpowiednie prezenty, aby pomóc w żartobliwy sposób cieszyć się życiem emerytalnym. Oto kilka pomysłów:

  • Kupony na różne działania, które emeryt albo już chciał wykonywać, albo chciałby ćwiczyć, ale nigdy nie znalazł na to czasu.
  • Oryginalna gazeta z roku urodzenia Anniversary Girl. Z pewnością fascynujące, aby zobaczyć, jak świat zmienił się w sześćdziesiąt lub więcej lat i co było aktualne.
  • Pakiet przetrwania dla emerytów, w której wszelkiego rodzaju drobiazgi, które istnieją pomoże humorystyczny sposób na radzenie sobie z emeryta-dnia, o książce krzyżówki lub obiektów symbolicznych, takich jak gumką do trwałej elastyczności. Pomysły na zawartość takiego pudełka do przeżycia są praktycznie nieograniczone.
  • Dla absolutnie wysokiej klasy, którzy osiągają wiek emerytalny, oferuje również właściwość księżyca z certyfikatem, który może służyć jako dom spokojnej starości. To prawda, że ​​podróż jest nieco trudna i nużąca, ale widok jest absolutnie wyjątkowy.

Czy są jakieś wypowiedzi lub wiersze dotyczące emerytury w innych krajach?

Oczywiście, nie tylko w Niemczech przyjęcie na emeryturze jest uroczystym wydarzeniem, które zostało uhonorowane odpowiednimi wypowiedziami na temat przejścia na emeryturę. Wyciągi emerytalne są równie powszechne w Hiszpanii, Anglii i Francji. Oto mały wybór:

Hiszpania

„La jubilación de cuando dejas de vivir para trabajar i comienzas a trabajar para vivir.“

„Przejście na emeryturę ma miejsce, gdy przestajesz żyć do pracy i zaczynasz pracować.“

Anglia

„Zawsze podążamy twoją ścieżką, szczęśliwa emerytura“
„Wasze wizje pokazały nam, w jaki sposób zawsze chcemy podążać za tobą, na szczęśliwą emeryturę“.
„Och, jestem tak bardzo zazdrosny o ciebie … więc życzę ci szczęśliwej emerytury.“

Przy odrobinie wyobraźni prawie wszyscy będą mogli korzystać z szablonów, aby stworzyć specjalne odosobnienie dla każdej osoby. Po prostu spróbuj.


Z okazji odejścia z pracy życzę Ci,
Abyś miał teraz trochę czasu na zasłużony odpoczynek i regenerację,
Żebyś nabrał sił i nowych pomysłów do dalszych twórczości
I osiągał wciąż tak wspaniałe sukcesy!
Nigdy nie trać zaangażowania, które w sobie masz
I zawsze dawaj z siebie 100%!


Pomyślności, powodzenia,
Sukcesów i planów spełnienia.


Spraw , aby każdy dzień miał się stać najpiękniejszym dniem Twojego życia.
Powodzenia w dalszym życiu zawodowym i prywatnym.


Gratuluję serdecznie dotychczasowych osiągnięć
i życzę wiele powodzenia w przyszłości.
Trzymam jak zawsze kciuki.
Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia … zawodowego
Trudno żegnać się z Tobą lecz cóż poradzić
Czas wszystko zmienia teraz zostaną tylko wspomnienia
Życzę Ci wspaniałego rozwoju zawodowego
i wykorzystania możliwości, które przed Tobą otworzono.


Drogi X, z okazji zmiany pracy chcemy Ci życzyć większych zarobków
i mniejszej ilości godzin za biurkiem.
Niech wszyscy Cię doceniają, abyś w szybkim tempie piął się w górę.
Niech zdrowie Ci dopisuje, a stres Cię nigdy nie dopada.
Niech ta nowa praca będzie dla Ciebie tą wymarzoną,
wszystkiego dobrego życzy…


Co to będzie? – pomyślałeś pewnie.
Ja odpowiadam na Twe myśli:
Wszystko będzie dobrze,
Wiem to na pewno.
Życzę więc szczęścia, powodzenia
i do niedługiego zobaczenia!


My dzisiaj Cię w pracy żegnamy
I życzenia wszelkiej pomyślności posyłamy.
Będziemy o Tobie zawsze pamiętali
I wszystkie wspólnie z Tobą spędzone chwile sobie przypominali.
Zanim rozejdziemy się w swoje strony,
wiedz, iż zawsze będziesz dla nas niezastąpiony.
Powodzenia w kolejnych etapach swojej zawodowej drogi życzą Ci…


„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi“


W człowieku tkwi nieodparta potrzeba bycia akceptowanym. Za wszelką cenę musicie jednak zaufać tym cząstkom waszej osobowości, które wyróżniają was spośród innych i sprawiają, że jesteście niepowtarzalni. Nawet jeśli wyróżniająca was cecha jest dziwna czy nieakceptowana. Frost powiedział kiedyś tak:
Gdy stanąłem w lesie na rozstaju dróg,
Podążyłem tą mniej uczęszczaną,
I wiedziałem, że to znaczy już,
Że jest inaczej.“


Myśli Ci złe krążą po głowie,
Strach Cię właśnie obleciał.
Nie dam rady, myślisz sobie: „Poddaję się”.
Ja na to Ci odpowiem, Mój Drogi,
Że niezmierzone są człowieka drogi
I często udaje się coś, co udać nie miało.
Wszystko się ułoży.

Powodzenia!


Cóż rzec można w takiej chwili,
Gdy głos się łamie, a łzy twarz znaczą?
Tak wiele wspólnych doświadczeń,
Tyle tu lat wypełnionych pracą…

Próbujesz znaleźć w życiu własną drogę,
odważnie spełniasz swoje wizje.
Dlatego mimo bólu rozstania
podziwiamy Twoją decyzję .

Wiemy, że i Tobie trudno odejść,
od tych co dzień w dzień Ci towarzyszyli.
Pozostają na szczęście wspomnienia,
niech Cię wspierają w trudnej chwili.

Cząstką Twego życia jesteśmy,
więc o nas stale pamiętaj.
Bo my myśleć o Tobie będziemy,
i w szarym dniu, i od święta…


Życzę Ci odwagi i siły, by porywać się na cele i zmiany,
które z pozoru wydają się trudne, a później wprost wymarzone,
realizacji planów i nowych marzeń i kolejnych natchnień
– jak fale, które pchają statek do przodu.


Tyle dni pięknych za nami
Tyle chwil wspólnie spędzonych
My dzisiaj Cię w pracy żegnamy
Nim rozejdziemy się w swoje strony

Jeśli któryś z nas kiedyś niebacznie
Przyczynił Ci bólu i smutku
To nam dzisiaj daruj, wybacz
I bądź szczęśliwa/y! Życzymy krótko


Z okazji odejścia z pracy chciałbym podziękować Ci za owocną współpracę i zaangażowanie,
A także życzyć, by nowa praca dawała jeszcze więcej satysfakcji,
Sprawiała, że każdy dzień będziesz zaczynać z uśmiechem
I nie będziesz jej traktował jako obowiązek, ale jako przyjemność.
Powodzenia w dalszej drodze zawodowej i dużo sukcesów.


Z okazji odejścia z pracy, życzę Ci,
Aby ten czas okazał się idealnym momentem na zwolnienie tempa życia,
Odpoczynek, relaks przy filiżance kawy i dobrej książce,
Byś w pełnym zdrowiu mógł korzystać z piękna świata
I w tych wolnych chwilach podróżował, zwiedzał i miał czas na to, na co brakowało go w czasie pracy.
Życzę Ci także, by nie brakowało Ci czasu, chęci i ochoty na wykorzystanie tego etapu na spędzenie jak najwięcej czasu z bliskimi, z rodziną czy z przyjaciółmi, by móc pokazać im jak wiele dla Ciebie znaczą.


Życzenia dla koleżanki na odejście z pracy

Z okazji ostatniego dnia w pracy,
Życzę Ci, abyś zapamiętała ją z jak najlepszej strony,
Aby nowa praca dawała Ci nowe możliwości i pozwoliła Ci całkowicie rozwinąć skrzydła,
Abyś trafiła na cudownych znajomych, którzy sprawią, że żaden Twój dzień nie będzie czarno-biały,
Mało trosk, stresów, problemów,
A dużo sukcesów i spełnienia w życiu zawodowym.


Podziekowanie za wspolprace
Wspólna praca, fajna sprawa,
Za cudownie wykonywaną robotę i wspaniałe towarzystwo należą Ci się wielkie brawa,
Dziękuję Ci serdecznie za owocną pracę, za zaangażowanie, za cierpliwość,
Mam nadzieję, że odejdą w niepamięć wszelkie trudności, problemy, złość,
Cieszę się z tych spędzonych wspólnie lat,
Teraz odpocznij, nie musisz mieć w głowie wszystkich spraw, spotkań czy dat.